Szybka pożyczka- jak dostać pieniądze?

jak szybko dostac pozyczke

W naszym kraju istnieje pewnie niezrozumiałe przeświadczenie, że pożyczki, czy kredyty są złe, a ludzie przez to się ich boją. Tak naprawdę, jest to źródło dodatkowej gotówki, która może często uratować życie w ciężkiej sytuacji finansowej. Jak najszybciej dostać pieniądze z pożyczki, by móc ją wykorzystać? Tego właśnie dowiesz się w tym tekście.

Jak być dobrym pożyczkobiorcą?

Jeśli ktoś sobie myśli, że firmy pożyczkowe dają pożyczki bezmyślnie i nie weryfikują swoich klientów, to jest w wielkim błędzie. Oczywiście, w takich firmach można otrzymać pożyczkę znacznie szybciej, niż chociażby w tradycyjnym banku. Mimo wszystko przedsiębiorstwa, które udzielają pożyczek, w mniej lub bardziej zaawansowanym stopniu sprawdzają każdego swojego pożyczkobiorcę. Nie mogą przecież pozwolić sobie na błędy, ponieważ opinia publiczna bardzo sprawnie zmiotłaby ich z rynku, a konkurencji nie brakuje. Dlatego, jeśli ktoś zastanawia się, jak najszybciej dostać pieniądze z pożyczki, to najpierw powinien przygotować się, by stać się zaufanym pożyczkobiorcą.

Przede wszystkim oczywiście należy spełnić kilka podstawowych kryteriów, które zwiększą poziom zaufania do klienta:

  • Stałe źródło dochodu – co miesiąc na koncie powinna pojawiać się stała suma dochodów, która będzie opatrzona odpowiednim opisem.
  • Pełnoletność — bez tego nie ma nawet mowy o złożeniu wniosku, ponieważ tylko osoby pełnoletnie mają pełną zdolność do czynności prawnych.
  • Konto bankowe, numer telefonu, dowód osobisty — są to elementy, które pomagają szybko zweryfikować klienta, a także sprawdzić, jak wyglądają zmiany na jego koncie i czy jest w stanie obsłużyć pożyczkę.

Choć to jest całkowita podstawa, to można przygotować się jeszcze lepiej, a więc zbudować sobie pozytywną historię w BIK-u, gdzie przechowywana jest historia kredytowa i pożyczkowa. Jeśli tam, znajdzie się choć jeden kredyt, po którym widać, że był dobrze i regularnie spłacany, to sprawi, że klient będzie obdarzony większym zaufaniem.

Jak najszybciej dostać pieniądze z pożyczki?

Pożyczkobiorca nie ma bezpośredniego wpływu na to, jak szybko pieniądze znajdą się na jego koncie, jednak może zwiększyć szansę tego, że będzie to nawet w kilka minut po przyznaniu pożyczki. Wystarczy tylko postawić na odpowiednie firmy pożyczkowe, które powinny:

  • Szybko weryfikować klienta – weryfikacja w zależności od sposobu jej przeprowadzenia, może zająć od kilku minut, do nawet jednego lub dwóch dni. Może się ona odbyć przez automatyczną weryfikację konta bankowego, weryfikację przelewem, czy też weryfikację przez kuriera.
  • Konto bankowe pożyczkodawcy – jeśli pożyczkodawca ma konto w tym samym banku, co my, to przelew dotrze natychmiast, jednak jeśli jest to inny bank, to należy poczekać co najmniej jedną lub dwie sesje rozliczeniowe, co zwiększa czas oczekiwania nawet do jednego dnia.
  • Wymogi formalne – tutaj sprawa jest prosta, ponieważ oczywiście, im mniej jest tych wymogów i ograniczają się one przykładowo jedynie do sprawdzenia dowodu osobistego, tym cały proces przebiegnie sprawniej.

Firmy pożyczkowe są bardzo różne. Jeśli wiemy, że kiedyś będziemy potrzebować pożyczki, to warto nieco dowiedzieć się o firmach i procesie ich przyznawania, na przykład na http://em.kielce.pl/biznes/pieniadze-na-kazdy-dzien-artykul-sponsorowany. Pożyczki nie są takie straszne, jak nam się wydaje, a mogą uratować naszą sytuację finansową.