Pożyczki bez zdolności kredytowej – co trzeba o nich wiedzieć?

pozyczki bez zdolnosci

Pożyczki bez zdolności kredytowej są bardzo popularne wśród osób, które nie mogą liczyć na finansowanie z banku. Udzielają ich instytucje pozabankowe. Wyróżniają się mniejszą ilością formalności i niewielkimi wymaganiami wobec klientów. Taki rodzaj pożyczek to wyższe oprocentowanie. Dlaczego? Ponieważ osobowe je biorące są  ryzykowne dla firmę pożyczkowych. Stąd też przedsiębiorstwa zabezpieczają się poprzez większe oprocentowanie niż przy standardowych pożyczkach. Usługi online udzielane są zazwyczaj na krótki czas oraz niewielką kwotę. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Pożyczki bez zdolności kredytowej – dla kogo?

Skierowane są do osób bez stałego dochodu. Firmy finansowe mają jednak wymagania wobec potencjalnych klientów, jak przy standardowych pożyczkach. Większość firm żąda,  aby pożyczkobiorca:

  • Posiadał polskie obywatelstwo,
  • Miał skończone przynajmniej 18 lat, niektóre przedsiębiorstwa wymagają minimum 21 lat, często też ustalają górną granicę wiekową,
  • Był posiadaczem rachunku bankowego,
  • Posiadał adres zameldowania.

Biorąc pożyczkę online – wszelkie dokumenty są dostarczane klientowi za pośrednictwem kuriera. Umowa może także zostać zawarta przez internet – poprzez przelew 1 gorsza ze swojego konta.

O tym trzeba pamiętać

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę-trzeba to dobrze przemyśleć. Przede wszystkim przeanalizować swoją sytuację finansową. Osoba bez zdolności kredytowej może nie być w stanie spłacić zobowiązania. Dlatego lepiej nie decydować się na pożyczkę, gdyż może to wpędzić w kłopoty.

Umowa pożyczki

Przede wszystkim należy sprawdzić firmę, w której ma zostać zaciągniętego zobowiązanie. A przed podpisaniem umowy – dokładnie ją przeczytać. Jeżeli jest coś niejasnego, niezrozumiałego dla klienta to lepiej jej nie podpisywać. Jeżeli jednak do tego dojdzie, a w międzyczasie pożyczkobiorca zechce zrezygnować z umowy – ma do tego prawo. W ciągu 14 dni może się z niej wycofać, nie podając przyczyny. W przypadku, gdy klient wie, że może mieć problem ze zwrotem pieniędzy w terminie, może wnosić o przedłużenie czasu na spłatę. Uniknie dzięki temu dodatkowych kosztów, jakimi są np. odsetki karne. Aby było to możliwe – musi poinformować pożyczkodawcę przed terminem płatności.

Pożyczki bez zdolności kredytowej – kto korzysta z nich najczęściej?

Pożyczki bez sprawdzania danych w rejestrach, takich jak KRD, BIG CZY BIK, cieszą się, według statystyk, największym zainteresowaniem wśród osób między 23 a 35 rokiem życia. To właśnie ta grupa najczęściej decyduje się na zakup mieszkania, domu, czy założenie rodziny. Chcąc zarabiać jak najwięcej, często zmieniają pracę. Co ma wpływ na stałe dochody i niestety brak płynności finansowej. Stąd też korzystają z pożyczek oferowanych m. in. przez parabanki.

Pożyczki bez zdolności kredytowej są alternatywą dla osób przekredytowanych i tych bez stałej pracy, ale i zagrożeniem. Niosą za sobą dodatkowe koszty, pogorszenie aktualnej sytuacji. W rezultacie mogą prowadzić do wpędzenia się w wir zadłużeń.