Pożyczka w TakTo Finanse – Opinie po 7 latach działalności

takto opinie

Kredyty pozabankowe z reguły kojarzą nam się z chwilówkami na okres nie dłuższy niż 30 dni. TakTo Finanse jest wyjątkiem od tej reguły oferując swoim klientom usługę na co najmniej 6 miesięcy. Minimalna kwota pożyczki wynosi 1000 zł, z kolei maksymalna aż 25000 zł. Oprocentowanie stoi na średnim poziomie 244.3%. Na przykładzie 1000 zł do zapłaty będziemy mieli 1412 zł. W praktyce usługa ta przypomina bardziej tradycyjną pożyczkę bankową – musimy podpisać specjalne dokumenty, a także porozmawiać przez telefon. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić jakie o TakTo Finanse opinie piszą użytkownicy, zapoznaj się z treścią poniższego tekstu.

Jakich weryfikacji się spodziewać? Czy proces weryfikacyjny przejdzie każdy?

Jak u każdego odpowiedzialnego pożyczkodawcy, tak i w TakTo Finanse powinniśmy się spodziewać dogłębnej weryfikacji naszego stanu finansowego oraz posiadanej zdolności kredytowej. Dlatego zanim firma udzieli nas pomocy finansowej sprawdzi ona nasze dane w rejestrach takich jak: BIK, KRD, BIG, ERIF, KBIG.
Zostaną sprawdzone nasze źródła dochodów. Zadeklarujemy je w trakcie składania wniosku. Będziemy musieli podać także wydatki gospodarstwa domowego oraz określić zadłużenie w innych firmach. Raczej nie musimy obawiać się telefonów do pracodawcy z racji, że TakTo Finanse korzysta z dużej liczby rejestrów, w których dane nt. naszego zatrudnienia figurują.
Istnieje jeszcze drugi etap weryfikacji. Wynika on z faktu, że pożyczka udzielana jest na dłuższy okres, co bardziej zobowiązuje. O ile nie pobieramy najwyższej możliwej kwoty na najdłuższy okres to sprawę może udać się rozwiązać telefonicznie. W przypadku osób, które pobierają kredyt po raz pierwszy, ubiegają się o wyższe kwoty należy spodziewać się wizyty kuriera. Nie musimy obawiać się wizyty agenta czy pracownika takiej instytucji. Procedura wygląda podobnie jak w tradycyjnym banku.

Takto Finanse – Opinie klientów

Wśród głównych zalet TakTo Finanse opinie wspominają w pierwszej kolejności o wysokich kwotach pożyczek i zadowalających terminach spłaty. Weźmiemy pożyczkę na min. 6 miesięcy i maks. 3 lata. Maks. kwota może sięgać 25 000 zł.
Za duży plus pożyczkobiorcy uznają szansę zaciągnięcia dwóch pożyczek jednocześnie. Jedynym warunkiem skorzystania z takiej usługi jest spłata pierwszych 6 rat. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy mieć długów w kilku firmach.
Treść opinii sprawdź na https://www.czerwona-skarbonka.pl/takto-finanse-opinie/
Wśród wad wymieniany jest proces weryfikacyjny. Klienci narzekają na konieczność podpisywania fizycznych umów i dużą liczbę formalności. Wielu pożyczkodawcom nie przypadły do gustu nieco zawyżone prowizje sięgające do 40% pobranej kwoty. Rekompensuje to możliwość rozłożenia aż na 36 jednolitych rat.
Osoby, którym nie udało się spłacić zobowiązań w terminie muszą liczyć się z obciążeniem dodatkowymi odsetkami oraz koniecznością w przypadku braku współpracy – postępowaniem sądowym i komorniczym. Klienci odbierający telefony, wykazujący chęć pójścia na ugodę rzadko kiedy trafiają do rejestrów dłużników. Trzeba jednak pamiętać, żeby pod żadnym pozorem nie ignorować pożyczkodawcy. Szczegóły późniejszej spłaty można ustalić pod numerem telefonu +48 71 358 16 18.