Postaw na rozwój przedsiębiorstwa biorąc pożyczki pozabankowe dla firm

pozyczki firmowe

Chociaż  w sferze biznesu co chwila się słyszy, że firma wzięła wielomilionowy kredyt lub wypuściła akcje o takiej samej wartości, dla małego przedsiębiorstwa uzyskanie kredytu w banku jest bardzo trudne. Powodem są formalności oraz warunki nakazujące prowadzenie firmy co najmniej przez rok. Dlatego nie lada ułatwieniem staja się pożyczki pozabankowe dla firm, które można wziąć często już pierwszego dnia po zarejestrowaniu nowej działalności.

Ratunek dla małych przedsiębiorców

Oprócz zmniejszonych formalności zminimalizowanych najczęściej do podania podstawowych danych oraz wskazania np. zabezpieczenia pożyczki, firmy udzielające takich zobowiązań nie stawiają swoim klientom wielu innych warunków. Mogą ich sprawdzić w rejestrach przedsiębiorców, BIG i BIK, w Krajowym Rejestrze Długów itp., ale i tak oferują o wiele łagodniejsze warunki niż sztywne zasady obowiązujące w bankach. Właśnie dlatego pożyczki pozabankowe dla firm są niekiedy jedynym ratunkiem dla małych przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Pozwalają zyskać pieniądze niezbędne do rozwoju firmy, zakupu odpowiedniego sprzętu, a nawet do takich podstawowych wydatków jak wynajem biura czy opłacenie rachunków.

Inwestowanie w firmę

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw nie ma niestety w Polsce wielu dróg do inwestowania dzięki kredytom bankowym. Chociaż wiele banków chwali się taką ofertą dla firm, jej warunki są najczęściej albo bardzo wyśrubowane, albo wręcz nie do spełnienia dla przedsiębiorców, którzy nie dysponują sporym wkładem własnym. Korzystając z opcji pozabankowych pożyczek dedykowanych właśnie dla sektora firmowego, właściciel każdej działalności gospodarczej ma równe szanse finansowe na rozwój swojego przedsiębiorstwa dzięki uzyskanym w ten sposób pieniądzom. Inwestowanie w firmę to z kolei najprostsza droga do jej rozwoju, kupowania nowych sprzętów, urządzeń, budynków firmowych, podwyższania płac dla pracowników i ściągania najlepszych specjalistów. Innowacyjna i rozwijająca się firma zyskuje w oczach kontrahentów i klientów, co przekłada się oczywiście na dodatkowe zyski.

Jak znaleźć dobre pożyczki pozabankowe dla firm?

Na polskim rynku funkcjonuje co najmniej kilkanaście podmiotów oferujących na całkiem korzystnych warunkach takie pożyczki, jednak ich znalezienie może sprawiać trochę kłopotu. Tak samo jak wybranie oferty pożyczkowej, która spełni wymagania przedsiębiorcy i jednocześnie jej spłata nie będzie zbytnim obciążeniem dla budżetu firmy. Przykładowe oferty warte zastanowienia można znaleźć tutaj http://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-pozabankowe-dla-firm/ i ocenić na podstawie ich warunków, która najlepiej sprawdzi się w przypadku konkretnego przedsiębiorstwa. Porównując oferty warto sprawdzić nie tylko ich oprocentowanie i RRSO, ale także prowizję, koszty obsługi i ubezpieczenie, które przy większych sumach jest obowiązkowe. Należy też pamiętać, że w niektórych przypadkach pożyczki pozabankowe dla firm mogą być wliczone w koszty księgowe; każda miesięczna rata w określonych sytuacjach może więc pomniejszać należność podatkową wobec urzędu skarbowego.