Opinie o pożyczkach u Bociana – czy warto podpisywać umowę z tą firmą?

opinie o bocian pożyczki

Wśród firm wiodących zdecydowany prym na rynku pożyczek gotówkowych wymienić można markę silną marketingowo i ofertowo jak Bocian Pożyczki. Swojsko brzmiąca nazwa to zdecydowanie duży atut, ale samym nazewnictwem rzadko kiedy pozyskuje się wielu klientów. Jak więc wyglądają opinie o pożyczkach u Bociana, zakres oferty proponowanej przez firmę i ocena jej konkurencyjności i atrakcyjności w oczach samych klientów? Czy warto decydować się na podpisywanie z nią umowy, a jeśli tak to na jakich warunkach?

Bocian Pożyczki – opinie rynkowe

Przed dokonaniem oceny warto zauważyć, że Bocian Pożyczki opinie ma wyrobioną na podstawie dziesiątek tysięcy klientów, którzy już skorzystali z oferty firmy. To ogromna rzesza ludzi mniej lub bardziej zadowolonych ze świadczonych usług, dlatego w ostatecznym rozrachunku końcowa ocena może się różnić od indywidualnych i pojedynczych opinii. Warto więc tym samym dywersyfikować miejsca, z których czerpie się wiedzę na ten temat i porównywać ze sobą np. oceny z kilku różnych portali. Najlepszym i zdecydowanie najbardziej wartym zaufania źródłem zawsze pozostaje jednak informacja czerpana bezpośrednio od osób, które zna się osobiście (rodziny, przyjaciół, znajomych) i którzy własnym przykładem mogą poświadczyć, jak przebiegała współpraca z daną firmą.

Pożyczki bezpośrednio do domu

Ocenianie firm pożyczkowych takiej jak Bocian Pożyczki jest zadaniem nieco ułatwionym ze względu na formę świadczonej przez nią działalności. W przeciwieństwie do lwiej części przedsiębiorców pozabankowych udzielających zobowiązań w formie zdalnej, w Bocianie pożyczki zawierane są wyłącznie w domu klienta. Na tym tle jest to obecnie jedna z niewielu firm oferujących taką formę podpisywania umowy, za to zupełnie odrzucających formy pośrednie, czyli umowy online, telefoniczne itp. Tutaj to pracownik firm sam przychodzi do klienta z kompletem dokumentów i wypłaca mu gotówkę od ręki zaraz po podpisaniu umowy. Weryfikacja, sprawdzenie danych, analiza klienta pod kątem jego wypłacalności czy zdolności kredytowej (BIK, BIG, KRD) odbywa się częściowo w biurze firmy, a częściowo w jego własnym domu, dzięki czemu cały proces przebiega wyjątkowo płynnie.

Szybkie i bezproblemowe

W ocenach klientów korzystających z usługi finansowych tej firmy przeważają pozytywne opinie o pożyczkach u Bociana wynikające głównie z dwóch czynników. Pierwszy z nich to szybkość związana z załatwieniem sprawy: od wykonania telefonu i umówienia się na wizytę z agentem mija zwykle nie dłużej niż jeden dzień roboczy. Błyskawiczna realizacja usługi odnosi się też do czasu oczekiwania na pieniądze, które wypłacane są bezpośrednio w domu pożyczkobiorcy, więc nie musi on oczekiwać na przelew z banku. Drugi czynnik to bezproblemowy proces pożyczkowy, który zaczyna się na etapie telefonu do firmy, a następnie przechodzi do ustalenia terminu wizyty i samej wizyty agenta, podpisania umowy i wypłaty gotówki. Co ważne, klient nie ponosi najczęściej wygórowanych kosztów związanych z obsługą we własnym mieszkaniu, co jest typowe dla niektórych firm działających na tym samym obszarze usług pożyczkowych