Limit pożyczkowy – jak to działa?

pożyczki

Firmy pożyczkowe przyzwyczaiły klientów do dwóch form udzielania pożyczek. Tak zwanych chwilówek, które trzeba oddać po 30 dniach lub pożyczek ratalnych, które spłaca się w comiesięcznych ratach jak w przypadku kredytu bankowego. Ale jest jeszcze trzecia opcja: limit kredytowy. Opcję wzięcia limitu kredytowego można znaleźć w ofercie Euroloan. Co to takiego? Czy klienci są z tego zadowoleni?

Jak działa limit kredytowy?

Można przyrównać taki limit do działania karty kredytowej. Najprościej mówiąc składamy wniosek jak o pożyczkę, ale zamiast jednorazowej wypłaty pieniędzy na konto, zostaje nam udostępniony limit pożyczkowy z wyznaczoną granicą. Przykładowo składamy wniosek o pożyczkę na kwotę 5000 złotych do spłaty w ciągu 24 miesięcy. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, to klientowi zostanie przyznany limit w wybranej wysokości.

Jak używać takiego limitu? Można od razu wykorzystać całą sumę, a można też używać jej wedle potrzeb. Nie trzeba jednorazowo wypłacać takiej kwoty czy dokonać zakupów i wydać cały limit. Z powodzeniem można korzystać z niego elastycznie. Samodzielnie decyduje się, o tym na co przeznaczone zostaną pieniądze i jaka kwota. Ustalone od górnie są jednak rozliczenia. Co miesiąc trzeba wpłacać wyliczone kwoty minimalnej spłaty. Zależne są one, od tego, ile środków z limitu wydaliśmy. Im więcej wydanych pieniędzy, tym wyższa będzie kwota minimalnej spłaty. Warto jednak pamiętać, że jeśli limit został przyznany na 24 miesiące, to w ciągu 24 miesięcy trzeba spłacić całość zużytych pieniędzy w ramach przyznanego limitu. Po spłacie nastąpi zamknięcie rachunku.

Czy warto korzystać z limitu?

Limit pożyczkowy od Euroloan opinie ma bardzo dobre, ponieważ jest to wygodna opcja pożyczenia pieniędzy. Po pierwsze można pożyczyć kwotę z przedziału od 300 do 20 000 złotych, ze spłatą od 5 do 48 miesięcy. Po drugie sam limit jest łatwy w użytkowaniu i można mieć pełną kontrolę nad swoimi finansami. Wykorzystując go wedle potrzeby można zapewnić sobie dodatkowe środki w domowym budżecie, kiedy jest to najbardziej potrzebne. A z drugiej strony można go też spłacać elastycznie. Co prawda zobligowani jesteśmy do spłacenia kwoty minimalnej co miesiąc, ale można wpłacić więcej, aby szybciej spłacić limit. Oznacza to, że gdy dostaniemy premię w pracy można za nią spłacić część limitu bez problemu. W ten sposób można go spłacić nawet szybciej niż zakładany okres umowny. Z kolei, gdyby nagle nas zaskoczyło jakieś kosztowne zdarzenie można skorzystać z tych środków i nie prosić nikogo o pożyczkę, czy nie martwić się brakiem oszczędności.