Dynamiczny rozwój polskich przedsiębiorstw sprawia, że coraz częściej potrzebują one dodatkowego kapitału na realizowanie i wdrażanie kolejnych przedsięwzięć. Skąd brać na to fundusze? Czy dobrym pomysłem będzie w tym przypadku kredyt dla firm, który wprawdzie będzie się wiązał z oprocentowaniem i ratami, ale jednak pozwoli na szybkie pozyskanie żywej gotówki na konkretne firmowe cele? O czym pamiętać decydując się na takie zobowiązanie? I jak poruszać się między dziesiątkami ofert bankowych, żeby ostatecznie wybrać ten, który da jak najwięcej korzyści firmie i jak najmniej późniejszych obciążeń?
Kredyt dla firm czy inne pomysły na finansowanie planów rozwojowych?
Większość przedsiębiorstw nie ma dzisiaj wielu możliwości pozyskania dofinansowań dlatego często tą najprostszą i zarazem najszybszą jest właśnie kredyt dla firm. Przy odpowiednim jego wyborze i dostarczeniu niezbędnych dokumentów środki tą drogą można pozyskać nawet w kilka dni co sprawia, że ważne dla rozwoju firmy plany, maszyny czy systemy operacyjne mogą być kupione stosunkowo szybko. Innymi pomysłami na finansowanie są również dotacje z UE czy różnorodne granty rządowe, ale to już środki wymagające większego przygotowania jeśli chodzi o wniosek i sam czas oczekiwania na decyzję, dlatego większość przedsiębiorców zamiast czekać, stawia na kredyt.
Ranking kredytów dla firm – wsparcie w wyborze
Podczas przeglądania ofert banków i innych instytucji finansowych oferujących kredyty dla firm warto rozważyć skorzystanie z różnorodnych zestawień takich kredytów. Jeden z najbardziej przejrzystych można znaleźć na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-dla-firm-ranking-najlepszy-kredyt-firmowy/ – uwzględnia on szereg istotnych informacji ułatwiających przedsiębiorcy niemal natychmiastowe dostrzeżenie ofert tańszych, niżej oprocentowanych i dostępnych do spłaty w określonym terminie. Ranking kredytów bankowych w optymalny sposób porządkuje najważniejsze informacje o kredytach i zasadach ich zaciągania, dzięki czemu jest dużym ułatwieniem w ich wyborze, szczególnie dla zapracowanego przedsiębiorcy, który zwyczajnie nie ma czasu czytać wielostronicowych regulaminów każdej oferty.
Tego rodzaju zestawienie aktualizowane są bardzo często, więc eliminują obawę o to, czy aby na pewno zawierają wszystkie aktualne i atrakcyjne bankowe oferty. Dla przykładu ranking 2020 jest aktualizowany na koniec każdego miesiąca tak, żeby wraz z pojawieniem się nowych propozycji finansowanie kredytami, były one od razu ujęte w zestawieniu.
Na co zwracać uwagę zaciągając takie zobowiązanie?
Najważniejszymi czynnikami zaciągnięcia optymalnego dla firmy kredytu są: maksymalnie niskie oprocentowanie (średnio waha się w granicach 2,76 do nawet 10% więc są to bardzo duże rozbieżności) oraz krótki okres spłaty powiązany z wysokością oprocentowania (wówczas całościowo uregulowanie kredytu jest najtańsze). Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wskaźnik RSSO umieszczony przy każdym kredycie oraz oczywiście renomę banku, który go udziela.