Co wyróżnia Millenium Bank na tle innych banków?

opinie o banku millenium

Millenium Bank, jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, który swoje usługi oferuje wszystkim klientom, zarówno indywidualnym, jak również biznesowym. Bank ten działa poprzez swoje oddziały, sieć indywidualnych doradców, jak również poprzez bankowość internetową, która w wypadku tego banku jest bardzo dobrze rozwinięta. Dzięki własnym spółkom oraz firmom, z którymi współpracuje, bank ten już od wielu lat prowadzi działalność na wszystkich rynkach finansowych, tym samym zapewniając swoim klientom kompleksowe usługi. Millenium Bank jest centrum Grupy Millenium Banku, w której skład wchodzą  Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski i Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Szerzej o tym banku przeczytać możemy pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/bank-millennium-opinie-i-recenzja/.

Co trzeba wiedzieć na temat Banku Millenium?

Bank Millenium, jak wspomniano już wyżej stanowi bank uniwersalny, który wszystkim swoim klientom jest w stanie zaoferować naprawdę niezwykle innowacyjne usługi, jak również produkty bankowe. Oferta tego banku skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, którzy stanowią sektor detaliczny, jak również do klientów biznesowych, a więc podmiotów takich jak mikroprzedsiębiorstwa, jak również duże przedsiębiorstwa, a także przedstawiciele sektora MŚP, czyli tak zwanej Bankowości przedsiębiorstw. Każdy klient tego banku, może skorzystać zarówno z bankowości standardowej, a więc załatwiać różne sprawy w oddziałach banku, jakie zlokalizowane są w wielu polskich miastach. Jak również do dyspozycji klientów dostępna jest bankowość mobilna, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością.

Bank Millenium można zaliczyć do czołówki na rynku bankowości hipotecznej, gdyż bank ten ma w swojej ofercie zarówno kredyty hipoteczne, pożyczki hipoteczne, jak i kredyty konsolidacyjne i refinansowane. Bank ten dysponuje  wieloma różnymi artykułami finansowymi, takimi jak na przykład konta osobiste prowadzone w złotówkach, czy też w innych walutach, karty debetowe, kredytowe, jak również wiele innych. Bank Millenium opinie ma bardzo dobre, dlatego też jest on jednym z wiodących banków działających w Polsce.

Bank Millenium i jego historia

Bank Millenium został założony w roku 1989 i był jednym z pierwszych banków komercyjnych w Polsce. Obecnie bank ten naprawdę dynamicznie się rozwija i możemy bardzo łatwo zauważyć, że systematycznie wprowadza on do swojej oferty różnego rodzaju produkty bankowe. Bank ten dysponuje aktywami w wysokości ponad 68 mld zł, natomiast jego kapitał własny wynosi prawie 7 mld złotych. Można go zaliczyć do jednego z 8 największych polskich banków komercyjnych, jeżeli chodzi o wielkość aktywów oraz kapitałów. Bank ten zebrał około 56 mld złotych depozytu i ponad 47 mld złotych kredytów, natomiast jego udział w rynku funduszy detalicznych sięga około 6%. Bank ten swoją pozycję na rynku systematycznie wzmacnia, co widać po tym, że obecnie wielu klientów decyduje się korzystać z jego produktów bankowych.