Koło Naukowe Prawa Rynków Kapitałowych z dumą informuje o zakończeniu Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych. Odbywająca się w dniach 14-15 marca pierwsza edycja tego wydarzenia wzbudziła duże zainteresowanie. Pośród 10 najlepszych drużyn, które zakwalifikowały się do Turnieju, aż cztery pochodziły spoza Warszawy. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny Turniej Prawa Rynków Kapitałowych tylko pogłębi swój ogólnopolski wymiar.

Właściwe rozgrywki poprzedzone zostały dniem poświęconym w całości warsztatom, mającym poszerzyć i tak już wyjątkową wiedzę naszych uczestników – nie tylko dla celów sportowych, ale także z pożytkiem dla przyszłej praktyki zawodowej. O wysoki poziom przekazywanych treści zadbali prawnicy ze znakomitych kancelarii: Clifford Chance, Baker McKenzie, DLA Piper i Greenberg Traurig.

Dwie pierwsze rundy w Dniu Rozgrywek – testowa oraz mająca formułę odpowiedzi na pytania otwarte przed Komisją – wyłoniły w bardzo równej walce dwie najlepsze spośród uczestniczących drużyn. Kiedy drużyny Fortuna (Tomasz Dziawgo, Marcin Ciesielski) i Para-Banksterzy (Łukasz Chmura, Antoni Liśkiewicz), które wyróżniły się swoją wiedzą i bystrością przy tak wyśrubowanym poziomie, przygotowywały się do finału, pozostali wraz z liczną publicznością mieli okazję wysłuchać paneli dotyczących aktualnych trendów na polskim rynku kapitałowym. Perspektywy IPO w Polsce rozważali z nami mec. Andrzej Foltyn (DZP), mec. Rafał Kamiński (White&Case), Dariusz Mejszutowicz (GPW) i mec. Magdalena Zmysłowska (Greenberg Traurig), moderowani przez mecenasa Marka Sawickiego (DLA Piper). Wraz z Michałem Kulką (Lawmore), mec. Andrzejem Motyką (SK&S), i drem Szymonem Okoniem (SSW) odbyliśmy następnie dyskusję o alternatywnych formach finansowania przedsiębiorstw, której moderatorem był mecenas Tomasz Rogalski(Norton Rose Fulbright).

W Finale wysłuchaliśmy propozycji obu Drużyn na rozwiązanie prawdopodobnie najcięższego kazusu w dziedzinie prawa rynków kapitałowych w Polsce. Ich propozycje oceniała Rada Programowa, w której skład wchodzili znakomici eksperci: dr Adam Puchalski, mec. Andrzej Motyka, mec. Magdalena Zmysłowska oraz opiekun Koła Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych, prof. dr hab. Aleksander Chłopecki. Naradziwszy się, wyrazili swoją satysfakcję poziomem rozwiązań, ogłaszając, że zaprezentowane przez drużynę Para-banksterzy okazało się doskonalsze. Ich zwycięstwem zakończyła się pierwsza edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych – serdecznie gratulujemy! Sami zaś, po Gali udanej równie co Turniej, oddaliśmy się na spoczynek, by niedługo rozpocząć przygotowania do przyszłorocznej edycji. Liczymy na to, że przyciągnie jeszcze szersze grono studentów prawa, którzy będą mogli pochwalić się jeszcze wyższym poziomem. Dlatego serdecznie zachęcamy do tego, aby już dziś rezerwować sobie czas w marcu 2018, na drugą edycję Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych – zapraszamy!