Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

Turniej Prawa Rynków Kapitałowych to nowa inicjatywa członków Koła Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych.

Projekt skierowany jest do studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych, interesujących się zagadnieniami rynku kapitałowego, transakcjami M&A, private equity czy VC. Ideą Turnieju jest umożliwienie wzajemnej wymiany wiedzy wśród uczestników, a także wspólne rozwijanie kompetencji kluczowych dla dalszej pracy w dziedzinie regulacji finansowych.

Do udziału w Turnieju zapraszamy studentów ostatnich lat studiów licencjackich i magisterskich z całej Polski. Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie dwuosobowego zespołu oraz pomyślne przejście drużynowego testu sprawdzającego wiedzę z zagadnień rynków kapitałowych, opublikowanego na stronie Wydarzenia.

I edycja Turnieju odbędzie się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 14 i 15 marca 2017 roku. Rozgrywki akademickie będą poprzedzone całodniowymi warsztatami dla zaproszonych drużyn, które zostaną poprowadzone przez przedstawicieli renomowanych kancelarii i firm. Wręczenie nagród dla najlepszych uczestników nastąpi w trakcie przyjęcia podsumowującego I Edycję Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Nie przegap niczego, polub stronę projektu na Facebooku.

Przebieg Turnieju

 

Runda I

W Rundzie I Turnieju zmierzy się 10 najlepszych Drużyn zaproszonych do udziału w projekcie. Zadaniem Uczestników będzie udzielenie odpowiedzi na 30 pytań zamkniętych. Pytania będą odczytywane przez prowadzącego oraz wyświetlane odpowiednio na ekranie. Na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie Drużyny będą miały 30 sekund.

 

Runda II

Do Rundy II awansują 4 Drużyny, które uzyskały najwięcej punktów w Rundzie I. Dla Drużyn zostanie przygotowanych 20 pytań otwartych. Pytanie będą zadawane przez prowadzącego oraz odpowiednio wyświetlane na ekranie. Odpowiedzi będą udzielane w oparciu o zasadę pierwszeństwa. W rundzie II Drużyny będą oceniane przez Radę Programową.

 

Finał

Dwie Drużyny, które uzyskają najwięcej punktów w Rundzie I oraz Rundzie II zostaną zakwalifikowane do Finału i tam przystąpią do rozwiązywania kazusu. Do dyspozycji Uczestników zostaną przekazane odpowiednie materiały naukowe. Na przygotowanie opracowania Drużyny będą miały 180 minut. Po tym czasie Drużyny zaprezentują swoje rozwiązania oraz odpowiedzą na pytania Rady Programowej i Drużyny przeciwnej. Zwycięzcę I edycji Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych wyłoni Rada Programowa.

Partnerzy

Patronaty honorowe

Patronaty medialne

Współpraca uniwersytecka

Kazus finałowy

Przygotowany przez kancelarię

Zasady rekrutacji

 

Aby dołączyć do grona Uczestników I edycji Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych należy pomyślnie przejść rekrutację, która składa się z rozwiązania testu rekrutacyjnego oraz przesłania CV Organizatorom Projektu.

Każdy z członków Drużyny rozwiązuje test rekrutacyjny, który składa się z 10 pytań otwartych. Na udzielenie odpowiedzi przewidziane jest 60 minut. Po zakończeniu testu każdy z Członków Drużyny wysyła swoje CV oraz informację o nazwie Drużyny, a także dane drugiego Członka na adres info@knprk.edu.pl.

Punkty, które uzyskają Członkowie jednej Drużyny zostaną zsumowane. Po zakończeniu rekrutacji organizatorzy stworzą ranking uzyskanych przez Drużyny punktów. 10 Drużyn, które uzyskają najwyższe wyniki, otrzyma zaproszenie do wzięcia udziału w Turnieju Prawa Rynków Kapitałowy.

Bibliografia Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych

 

Regulamin Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych